74 666 21 00 kontakt@cicomputer.pl

Program do księgowości

 

 

Kompletny program do księgowości – zawsze zgodny z przepisami.

Zautomatyzuj procesy księgowe, które nie wymagają Twojej uwagi.

 

f

Konfigurowalny

Oprogramowanie księgowe enova365 oferuje możliwość elastycznego rozwijania planu kont, struktury księgowej oraz domyślnych konfiguracji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Panel administracyjny można również dostosować, aby odpowiadał specyficznym wymaganiom Twojej firmy.

+

Zautomatyzowany

Oprogramowanie księgowe oferuje narzędzia umożliwiające automatyzację ewidencjonowania i dekretowania dokumentów księgowych. To pozwala zaoszczędzić czas, usprawnić organizację oraz zarządzanie procesami księgowymi w Twojej firmie.

Oparty na współpracy

Oprogramowanie księgowe enova365 zawiera funkcję Pulpitu Klienta dla Biur Rachunkowych, narzędzie to znacznie ułatwiające komunikację między biurami rachunkowymi a ich klientami. Umożliwia ono udostępnianie najistotniejszych informacji księgowych bezpośrednio klientom, co sprzyja przejrzystości i efektywności współpracy.

Analityczny

System finansowo-księgowy pozwala na generowanie raportów księgowych wykorzystując różnorodne kryteria, takie jak konta księgowe, projekty realizowane w ramach firmy oraz inne zdefiniowane kategorie, co umożliwia szczegółową analizę finansową.

W jaki sposób program księgowy usprawnia wykonywanie obowiązków?

Pełna księgowość – program finansowo-księgowy

 

Program do pełnej księgowości zapewni Ci:

 

 • Aktualizacje funkcji zgodne z najnowszymi przepisami, zawsze dostarczane punktualnie,
 • Maksymalna automatyzacja rutynowych zadań księgowych,
 • Dostęp do zaawansowanych funkcji księgowości, które wykorzystują dane z całego systemu.
 • Wygodne mechanizmy skrótów i odwołań.

JPK i eDeklaracje

 

Zaletą korzystania z funkcji oferowanej przez system księgowy enova365 jest możliwość generowania dowolnego typu plików Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), które automatycznie dostosowują się do aktualnych wymogów prawnych. Co więcej, system pozwala na bezpośrednie przekazywanie gotowych dokumentów zarówno do oficjalnej, jak i testowej bramki Ministerstwa Finansów, co odbywa się bezpośrednio z jego interfejsu.

 

 • System enova365 wyposażony jest w funkcję sprawdzającą zgodność i dokładność informacji umieszczonych w utworzonym pliku Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).
 • Moduł ewidencji VAT umożliwia rozliczanie podatku VAT zarówno metodą kasową, jak i memoriałową, a także obejmuje specjalne sytuacje rozliczeniowe VAT.
 • Program do księgowości pozwala na tworzenie i przekazywanie do urzędu skarbowego różnych rodzajów deklaracji, w tym e-Deklaracji VAT-7, VAT-UE, VAT-27, a także CIT-8.
 • Oprogramowanie księgowe umożliwia także wykonywanie automatycznych lub manualnych korekt w dokumentach podatkowych.
 • Aplikacja enova365, służąca do zarządzania finansami i księgowością, pozwala na tworzenie i wysyłanie Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK) oraz deklaracji podatkowych, aktualizowanych zgodnie z najnowszymi wymogami Ministerstwa Finansów.

Rozrachunki i rozliczenia

 

Program księgowy enova365 wyposażona jest w funkcje wspierające utrzymanie harmonii pomiędzy rozliczeniami, a zapisami księgowymi. W module Finanse i Księgowość oferuje m.in. automatyzację księgowań, zarządzanie płatnościami, obsługę VAT i JPK, generowanie raportów finansowych, kontrolę budżetu oraz zabezpieczenia danych i dostosowanie do aktualnych przepisów prawnych.

 

 • Inteligentny system ułatwia rozliczanie rozrachunków.
 • Oprogramowanie księgowe umożliwia zarządzanie i przeprowadzanie operacji bankowych bezpośrednio z jego poziomu. Dzięki integracji enova365 z kontem bankowym, dostęp do informacji bankowych jest możliwy bez konieczności logowania się do systemu bankowości internetowej, co znacząco upraszcza proces zarządzania finansami.
 • Oprogramowanie księgowe umożliwia efektywne zarządzanie zaległościami płatniczymi klientów i kontrahentów dzięki funkcjom windykacji przeterminowanych należności. Dzięki temu systemowi, opartemu na ustalonych procedurach windykacji przedsądowej, możesz łatwo generować i wysyłać różnego rodzaju komunikaty, takie jak SMSy, e-maile, wezwania do zapłaty czy noty odsetkowe. Program enova365 zapewnia możliwość kompleksowego kontrolowania rozliczeń i monitorowania sytuacji dłużników w jednym miejscu, co znacznie usprawnia proces windykacji.

DMS i obsługa procesów

 

Oprogramowanie księgowe, pełniące również funkcję systemu do zarządzania dokumentami (Document Management System – DMS), przynosi szereg korzyści w procesie ewidencjonowania danych w firmie. Oto niektóre z kluczowych zalet:

 

 • Wykorzystanie modułu DMS w zarządzaniu dokumentami ułatwia przechowywanie, organizację i archiwizację danych, a także poprawia proces wprowadzania danych i obsługę plików PDF. Dzięki temu, zarządzanie dokumentacją jest bardziej efektywne i mniej podatne na błędy.
 • Moduł DMS oferuje funkcję tworzenia list dokumentów z zaawansowanymi opcjami przeszukiwania i analizy. Umożliwia również zestawienie listy spraw dla kancelarii pracujących bez dzienników, jak i tych stosujących systemy mieszane.
 • Integracja systemu DMS z obszarem Workflow pozwala oprogramowaniu księgowemu na efektywną kontrolę nad ustalaniem zasad, organizacją oraz wykonaniem procesów związanych z przetwarzaniem dokumentów.

BI i raportowanie

 

Narzędzie Business Intelligence umożliwia tworzenie spersonalizowanych zestawów analiz, nazywanych panelami BI, co umożliwia ciągłe śledzenie i monitorowanie wybranych wskaźników. Dostęp do szczegółowych raportów i wykresów pomaga w zwiększaniu efektywności operacyjnej firmy. Co jeszcze zapewnia oprogramowanie księgowe enova365?

 

 • Za pomocą Business Intelligence możesz tworzyć własne wskaźniki, raporty i wykresy, które następnie można umieścić w wybranych miejscach systemu ERP, aby wspierać podejmowanie decyzji biznesowych. Kluczowe jest, aby pamiętać, że odpowiednia wiedza jest fundamentem skutecznego osiągania celów.
 • W obszarze Finanse i Księgowość systemu enova365, Business Intelligence umożliwia rozbudowę istniejących lub kreowanie nowych wskaźników, wykresów i raportów BI, dostosowując je do specyficznych potrzeb analizy i monitoringu.
 • Oprogramowanie księgowe enova365 z modułem Business Intelligence (BI) oferuje funkcjonalności umożliwiające szczegółową analizę kosztów i przychodów. Narzędzia te są dostępne w różnych częściach systemu, pozwalając na ich wykorzystanie w kontekście projektów, dokumentów czy poszczególnych użytkowników.

Program księgowy enova365 – poznaj polecane funkcje

Księga podatkowa

Moduł do prowadzenia działań w zakresie ewidencjonowania, księgowania oraz generowania dokumentów podatkowych.

Księga handlowa

Moduł Księga handlowa – program księgowy enova365 dzięki temu rozwiązaniu może posłużyć również do kompleksowej kontroli finansów firmy z księgowością prowadzoną na podstawie dziennika księgowego kont głównych i pomocniczych.

Księga inwentarzowa

Moduł do ewidencjonowania majątku firmy oraz generowania raportów i analiz na podstawie wprowadzonych środków trwałych.

q

Windykacja

Automatyzacja działań prowadzonych w ramach windykacji wewnętrznej wobec jednego lub grupy kontrahentów.

Business Intelligence

Obszar umożliwiający dostęp do aktualnych wskaźników biznesowych i generowanie nowych, a także tworzenia raportów w dowolnym miejscu systemu.

R

Webservices

Dostęp do wyciągów bankowych z poziomu systemu enova365 bez konieczności logowania do bankowości elektronicznej.

Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Platforma umożliwiająca sprawną komunikację online między Biurem Rachunkowym a Klientami.

Workflow

Możliwość zdefiniowania zasad usprawniających organizację oraz automatyzację procesów księgowych i prostych czynności wykonywanych przez użytkowników.

Czyją pracę usprawni Finanse i Księgowość enova365?

Dyrektor finansowy
Analityk finansowy
Księgowa

Program do księgowania enova365 ułatwia zarządzanie budżetem inwestycji i nadzór nad kontrolą kosztów.

Obszar Finanse i księgowość enova365 pomoże oszacować roczny budżet firmy. Oprogramowanie księgowe umożliwi również ocenę rentowności produktu, regionu lub kategorii.

Program księgowy enova365 ułatwia ewidencjonowanie i księgowanie dokumentów, a także przeprowadzanie rozliczeń oraz sporządzanie sprawozdań finansowych.

Rachunek bankowy w enova365

Przeglądaj aktualne danych ze swojego rachunku bankowego z poziomu systemu. Dostęp do najważniejszych informacji bez potrzeby logowania na stronie internetowej banku.

 

Eksport danych do bankowości elektronicznej odbywa się na podstawie listy przelewów wygenerowanej przez oprogramowanie księgowe enova365. Wszystkie operacje powstałe na rachunku bankowym są importowane do raportu w module Ewidencji Środków Pieniężnych.

Program księgowy enova365 – nieograniczone miejsce i możliwości

 

Enova365 w zakresie Finansów i Księgowości jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla małych, ale także dla średnich i dużych firm. Implementacja tego programu księgowego w Twojej firmie zapewni Ci nieograniczoną przestrzeń do przechowywania danych. Co więcej, zyskasz dostęp do funkcji, które umożliwiają łatwe wyszukiwanie, organizowanie i udostępnianie informacji.

Dostosuj oprogramowanie księgowe enova365 dla średnich i dużych firm

 

Za pomocą oprogramowania księgowego enova365, dostosowanego do rodzaju prowadzonej przez Ciebie księgowości, oraz personalizacji narzędzi w panelu administratora, możesz dostosować system do swoich potrzeb. Dzięki temu zarządzanie bazą danych staje się prostsze, a nawigacja po systemie – intuicyjna. Korzyści płynące z wykorzystania tego programu finansowo-księgowego to nie tylko oszczędność czasu i zredukowanie potrzeby zatrudnienia dodatkowego personelu, ale także zwiększenie efektywności działania Twojego biznesu.

Dobra organizacja pracy, czyli program do księgowości enova365

 

Moduł Finanse i Księgowość w systemie enova365 pozwala na tworzenie i analizę raportów księgowych dzięki dostępnym w nim informacjom. W przypadku zarządzania dużą firmą, masz możliwość udzielenia dostępu do wybranych narzędzi aktywnym pracownikom, zachowując jednocześnie całkowitą kontrolę nad ich działaniami i dostępem do kluczowych danych. Oprogramowanie księgowe enova365 ułatwia nie tylko zarządzanie finansami, ale również optymalizację organizacji pracy w firmie.

Dostosuj program do księgowości do Twojej firmy:

Enova365 to elastyczne oprogramowanie księgowe, które możesz dostosować do własnych wymagań, dzięki jego praktycznie nieograniczonym możliwościom konfiguracji. Dostajesz narzędzie w pełni zharmonizowane z potrzebami Twojej działalności, z opcją dowolnego rozszerzania o nowe funkcje lub dostosowywania istniejących.

To rozwiązanie finansowo-księgowe świetnie sprawdzi się niezależnie od formy rozliczeń podatkowych Twojej firmy – czy to ryczałt, księga podatkowa, czy pełna księgowość. Zapewnia szerokie możliwości automatyzacji procesów księgowych, usprawnienia obiegu dokumentów oraz umożliwia skuteczną kontrolę nad finansami firmy i rozrachunkami z partnerami biznesowymi.

Pamiętaj, że masz również elastyczny model zakupu i instalacji: 

 

 • abonament: opłata miesięczna | roczna
 • zakup na własność
 • SaaS | IaaS | Archiwizator Azure
 • wersja przeglądarkowa | desktopowa (okienkowa) | aplikacja mobilna Android, iOS

Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z ekspertami enova365, którzy odpowiedzą na pytania

Poznaj koszt

Wdrożenia systemu enova365 w Twojej firmie

👋 Już teraz dowiedz się więcej o innych modułach, które usprawnią działanie Twojej firmy 👋

 

Chcesz rozwijać biznes?

Zostaw numer, oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy Ci pomóc.