74 666 21 00 kontakt@cicomputer.pl

Firma Sage podpisała porozumienie z Aviva Investors TFI, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców przystępujących do PPK, czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych.

PPK – integracja Sage i Aviva

Firmy, które wybiorą Aviva Investors TFI jako instytucję finansową do obsługi i zarządzania PPK oraz które wykorzystują oprogramowanie Sage Kadry i Płace One Payroll, będą miały możliwość integracji oraz zautomatyzowania czynności związanych z PPK. Wszystko to dzięki prowadzeniu prac obu firm oraz stworzeniu API, dzięki któremu systemy będą się mogły komunikować.

Jak to działa? Dokumentacja  oraz inne informacje wymagane do prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (wysokości składek, umowy przystąpienia do programu oraz inne deklaracje pracowników) będą przesyłane z programu kadrowo płacowego jakim jest Sage Kadry i Płace One Payroll do systemu Aviva. Firma Sage zapewnia, że korzystanie z nowego interfejsu do przesyłania danych do instytucji finansowych obsługujących PPK będzie proste i intuicyjne.

Współpraca z Avivą dzięki automatyzacji części administracyjnej związanej z obsługą programu PPK to przede wszystkim odciążenie naszych klientów i ich pracowników w działach kadrowych oraz HR. To nie tylko ułatwienie dla dużych firm, ale także przedsiębiorstw z sektora MŚP, gdzie praktycznie nie ma możliwości zatrudnienia dodatkowych pracowników do obsługi programu

Piotr Ciski

Prezes Zarządu, Sage

W tym miejscu warto przypomnieć jakie działania powinny być podjęte przez firmę przystępującą do PPK:

  1. Sprawdzenie w jakich terminach należy przystąpić do PPK
  2. Weryfikacja i analiza istniejącego programu PPE pod kątem konieczności prowadzenia PPK
  3. Wybranie instytucji do zarządzania i obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych
  4. Analiza grup pracowników do PPK i ustalenie składek dodatkowych – dobrowolnych
  5. Analiza i zmiana procesów w przedsiębiorstwie
  6. Zawarcie umowy o zarządzanie PPK
  7. Zawarcie umowy o prowadzenie PPK
  8. Zaplanowanie kosztów w przyszłych budżetach

PPK w 2020 roku

W 2019 roku do PPK musiały przystąpić największe firmy. W 2020 PPK będzie wchodził również do sektora MŚP – średnie firmy od 1 stycznia 2020, małe firmy od 1 lipca 2020 oraz resztą przedsiębiorstw i jednostki sektora finansów publicznych od stycznia 2021.

Jeżeli są Państwo zainteresowani integracją systemów instytucji finansowych obsługujących PPK oraz oprogramowania Sage, to zapraszamy do kontaktu – udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

Potrzebują Państwo pomocy lub doradztwa?

 

Jesteśmy Złotym Partnerem Sage i chętnie pomożemy rozwiązać Państwa problem.

 

Nasza infolinia: 74 666 21 04