74 666 21 00 kontakt@cicomputer.pl

Jak usprawnić przepływ informacji w firmie? Jak zautomatyzować proste, powtarzalne czynności i zyskać więcej czasu na pracę merytoryczną? Odpowiedzią na potrzeby współczesnego biznesu jest system enova365. To modułowe oprogramowanie, którego wdrożenie pozwala zespołom zmaksymalizować efektywność. Poznaj możliwości systemu ERP enova365 – przekonaj się, że to rozwiązanie odpowiednie również dla Twojej firmy.

System enova365 – oprogramowanie ERP wspierające każdy obszar biznesu

Przed współczesnym biznesem stoi wiele wyzwań. Z jednej strony organizacje muszą ulepszać oferowane produkty i usługi, z drugiej coraz popularniejszy hybrydowy model pracy wymusza poszukiwanie rozwiązań pozwalających na szybkie i sprawne przekazywanie informacji między pracownikami różnych szczebli i działów. Z pomocą nadchodzi technologia, czyli system enova365. Czym jest enova365?

Enova365 to nowoczesne oprogramowanie o modułowej budowie mające na celu wsparcie pracowników podczas wykonywania codziennych obowiązków. System należy do grupy oprogramowania ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa, z ang. Enterprise Resource Planning). Co to oznacza? Enova365  łączy całą firmę, a zatem „spina” wszelkie obszary działalności firmy wraz z kwestiami dotyczącymi zarządzania.

Oprogramowanie enova365 jest:

 • Elastyczne i skalowalne. Twoja firma wciąż rośnie? Z roku na rok zatrudniasz coraz więcej osób? Dotychczas wykorzystywany moduł (np. Sprzedaż i CRM) enova365 możesz rozszerzyć o kolejne, np. Kadry, Płace i HR – tym samym dostosujesz system klasy ERP do Twojego biznesu i procesów firmy.
 • Dostępne w różnych modelach użytkowania. Dbasz o prywatność i poufność? enova365 może być dostępna wyłącznie z poziomu aplikacji desktopowej. Ale można też inaczej – oprogramowanie można używać w wersji webowej (połączenie poprzez przeglądarkę internetową) i mobilnej.
 • Zgodne z przepisami. Zmiany w przepisach? To nie problem. Dostawca systemu enova365 poważnie traktuje kwestię compliance, co dla Twojego biznesu oznacza system zgodny z aktualnymi przepisami.
 • Przygotowane do integracji. Korzystasz z innych programów lub usług? Chcesz połączyć funkcjonalności enova365 ze swoim bankiem i oszczędzać czas choćby na wykonywaniu przelewów? To możliwe. Zintegrowanie zewnętrznych rozwiązań pozwala przeznaczyć jeszcze więcej czasu na priorytetowe czynności.
 • Uniwersalne. Branża, w której działasz, nie ma znaczenia. enova365 to system, który nie został zaprojektowany z myślą o konkretnym sektorze, ale został pomyślany w taki sposób, aby możliwe było odzwierciedlenie procesów funkcjonujących w firmie.

Moduły enova365 – wszechstronny biznesowy system ERP i CRM, który wspiera zarządzanie

Jednym z powodów, dla których system enova365 zyskał tak dużą popularność, jest jego modułowa budowa – w każdej chwili możliwa jest integracja z innymi modułami enova365. Dedykowane moduły m.in. dla księgowości, handlu czy kadr i płac sprawiają, że gromadzone i przetwarzane dane są uporządkowane, a znalezienie potrzebnych informacji czy dokumentów zdecydowanie łatwiejsze. Jednak to nie wszystko. Modułowość pozwala też stworzyć spersonalizowany system. Spersonalizowany, czyli dostosowany do aktualnych potrzeb – bez zbędnych modułów, których przedsiębiorca nie potrzebuje lub nie chce.

Chcesz przekonać się o możliwościach enova365? Poznaj przykładowe moduły – dowiedz się, jak enova365 może usprawniać prowadzenie księgowości, kadr wraz z płacami i handel.

Moduł Księgowość

Księgowość to jeden z najbardziej wrażliwych działów każdej firmy. Wrażliwy, bo z jednej strony odpowiada za rozliczenie organizacji z urzędami, a z drugiej przetwarza szereg poufnych danych. enova365 ułatwia księgowym codzienną pracę. Aktualizacja systemu zawsze wtedy, gdy w życie wchodzą nowe przepisy, dostęp do wiedzy specjalistów, łatwiejsza kontrola wydatków i do tego intuicyjny w obsłudze interfejs – to wszystko sprawia, że praca z enova365 jest efektywna.

Funkcjonalny moduł Księgowość – przykładowe funkcje:

 • Ewidencje dokumentów. Z każdego miejsca i urządzenia osoby uprawnione mogą mieć dostęp do różnych dokumentów. Przykłady to faktury VAT wystawione i wysłane kontrahentom, polisy ubezpieczeniowe wykupione dla firmowej floty pojazdów czy listy płac.
 • Deklaracje. enova 365 pozwala wygenerować deklaracje, które następnie trafią do urzędów (np. skarbowego). Co istotne, pracownik nie musi dodatkowo wprowadzać danych, dzięki czemu można wyeliminować kosztowne błędy. Możliwe jest też rozliczenie m.in. podatku PIT.
 • Zestawienia księgowe. Nieprzypadkowo dostęp do informacji uważa się za klucz do przewagi konkurencyjnej. System enova pozwala generować różne zestawienia finansowe i w przejrzysty sposób prezentować wyniki działalności. Dostęp do aktualnych danych ułatwia podejmowanie decyzji.

Moduł Handel

Pozyskanie klienta to nie wszystko – trzeba go jeszcze utrzymać. Enova to rozwiązanie ERP, które w tym pomaga. Twój klient również może korzystać z systemu – możesz mu udostępnić platformę do obsługi zamówień (Pulpit Kontrahenta). Korzyści dla Twojej firmy to naturalnie możliwość priorytetowej realizacji złożonych zamówień, a więc budowa trwałej relacji. Ale to nie wszystko – kontrahent może być też informowany o etapach realizacji zamówienia. A to wszystko online, bez konieczności np. wykonywania telefonów.

Funkcjonalność modułu Handel – przykłady:

 • Wystawianie faktur. Zapomnij o dodatkowym programie do wystawiania faktur – enova365 to kompleksowy system, z poziomu którego możliwa jest nie tylko obsługa zamówień, ale również ich rozliczanie.
 • Zarządzanie zasobami, w tym łańcuchem dostaw. Nie pozwól, aby braki w magazynie zniechęciły do Ciebie klientów. enova365 ERP pozwala pilnować stanów magazynowych i ułatwia podejmowanie decyzji o wolumenie zamówienia.
 • Obsługa cyklicznych umów. Z enova365 Twoi pracownicy mogą skoncentrować się na swoich zadaniach i zapomnieć o kontrolowaniu zamówień – aplikacja przypomni o stałych zamówieniach i umożliwi wystawienie dokumenty sprzedaży.
 • Generowanie zamówień do dostawcy. Oprogramowanie enova365 ułatwia trzymanie ręki na pulsie. Stały wgląd w zasoby pozwala lepiej planować, a także lepiej kontrolować zamówienia u dostawców.

Moduł Kadry Płace i HR

Dużym firmom opłaca się stworzyć stanowisko dla osoby, która będzie zajmować się sprawami kadrowymi. Moduł Kadry i Płace sprawia, że praca kadrowej jest dużo łatwiejsza, bo częściowo zautomatyzowana. To z kolei oznacza mniej błędów m.in. podczas wyliczania wynagrodzeń czy rozliczania pracowników. Dodatkowo użytkownik modułu nie musi tracić czasu na śledzenie zmian w prawie pracy – oprogramowanie ERP enova365 gwarantuje zgodność z polskim ustawodawstwem.

Przykładowe możliwości modułu Kadry i Płace:

 • Stworzenie bazy danych o pracownikach. W bazie można umieścić m.in. informacje o zasadach ich wynagradzania i zgłoszeniach dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego. Korzyść dla Twojej firmy? Wszystkie informacje zgromadzone w jednym miejscu i dodatkowo zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych.
 • Rozliczanie z czasu pracy poszczególnych pracowników. Wdrożenie systemu ERP enova365 pozwala monitorować i rozliczać czas pracy członków zespołu. Wszystko zgodnie z aktualnymi przepisami.
 • Możliwość zatwierdzania lub odrzucania wniosków o urlop. Pracownik nie musi kontaktować się bezpośrednio z pracownikami działu kadr, a jednocześnie otrzymuje szybki feedback. Ale to działa też w drugą stronę – pracownicy działu kadr mogą dokonywać zmian w harmonogramie pracy i informować o nich pracowników.

System ERP enova365 – automatyzacja dla średnich i dużych firm

Wdrożenie systemu enova365 to dla firmy konkretne, namacalne korzyści. Po pierwsze, automatyzacja najżmudniejszych, powtarzalnych czynności, podczas których łatwo popełnić błędy. Po drugie, wyeliminowanie kilku czy nawet kilkunastu różnych systemów. Wdrożenie systemu enova365 oznacza, że cały zespół pracuje w jednym środowisku – po przeszkoleniu pracownicy mogą w pełni wykorzystywać jego możliwości.

Zastanawiasz się, czy enova365 sprawdzi się w Twojej firmie? Dzięki automatyzacji oraz cyfryzacji procesów poszczególne działy mogą działać sprawniej. Ale to nie wszystko – wspomnieć trzeba też o innych korzyściach:

 • Wyższe zadowolenie pracowników. enova365 automatyzuje czynności, usprawnia proces rozliczeń czy wreszcie ułatwia prowadzenie dokumentów handlowych. Pracownicy mogą zatem skoncentrować się na rozwoju swoich kompetencji.
 • Dostęp do nowoczesnych narzędzi. System enova365 to nie tylko wersja desktop – to także chmura. Oznacza to, że korzystać z niego można również poza siedzibą firmy. To dobra wiadomość m.in. dla przedstawicieli handlowych.
 • Brak konieczności kontroli, czy system został dostosowany do zmieniających się przepisów. Nad tym czuwa dostawca – Ty czy Twoi pracownicy już nie musicie się tym zajmować.

Program ERP enova365 może zostać wdrożony w firmach o różnej wielkości. Z oczywistych względów na najwięcej korzyści mogą liczyć średnie i duże organizacje – nie zawsze będzie to optymalne rozwiązanie ERP dla małych podmiotów. Dostrzegasz, że system enova365 umożliwia sprawniejsze działanie organizacji w wielu obszarach biznesowych i rozważasz proces wdrożenia? Skorzystaj z naszej pomocy – wdrożymy system enova365 w Twojej firmie i przeszkolimy Twoich pracowników.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

 

Zapraszamy do kontaktu z nami! Jako Złoty Partner Symfonia, partner enova365 oraz SaldeoSMART przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Państwa firmy.


Telefon: 74 666 21 00

E-mail: kontakt@cicomputer.pl

Adrian Buczek

Adrian Buczek

Dyrektor Handlowy